6 powodów, dla których blogowanie jest ważne dla marketingu i SEO

Dlaczego blogi mają znaczenie? Przeczytaj o najlepszych praktykach stosowanych przez ekspertów SEO, aby tworzyć skuteczne strategie blogowe, które angażują i zwiększają grupę docelową. Czy blogowanie jest nadal aktualne? Liczby z pewnością tak mówią. Każdego miesiąca pojawia się 70 milionów nowych postów, a 42% sieci opiera się na samym WordPressie. W rezultacie blogowanie jest nadal ważną częścią strategii marketingowej online.

W rzeczywistości, w niedawnej ankiecie, spośród wszystkich dostępnych sposobów content marketingu, takich jak filmy, infografiki, e-booki i wydarzenia online, 90% firm korzystało z blogów, aby promować swoje marki w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Ale jak robią to z przeciążeniem treści w Internecie? Cóż, mogą to osiągnąć dzięki odpowiedniej strategii i koncentrując się na priorytetach związanych z blogowaniem, takich jak SEO, i poświęcając czas na zrozumienie swoich klientów, o czym za chwilę.

Ale jeśli zajmujesz się SEO lub zajmowałeś się marketingiem treści, możesz się zastanawiać, czy nadal warto budować strategie blogowe lub spędzać czas na outsourcingu blogów. No cóż, tak jest. Mimo że media społecznościowe stały się istotną częścią strategii treści, nie oznacza to, że blogi poszły w kurz.

Blogowanie przynosi większy ruch i może pomóc w budowaniu świadomości marki i autorytetu. A ci potencjalni klienci i ruch zamieniają się w klientów i pomagają w tworzeniu odbiorców. Ale tworzenie wpływowych blogów, które spełniają cele Twojej firmy, to inny temat. Tak więc, chociaż są one ważne, ważne jest, abyś poświęcił czas na stworzenie skutecznej strategii, która angażuje i powiększa grono odbiorców oraz zachęca ludzi do powrotu do witryny Twojej marki.

Dlaczego blogowanie jest nadal aktualne?

Teraz dowiedzmy się, dlaczego blogowanie jest niezbędne dla marek i jakie strategie wykorzystują najlepsze marki, aby zapewnić, że ich blogi będą miały wpływ na stale zmieniającą się epokę marketingu online.

1. Blogowanie buduje lojalność i zaufanie

Jak wspomniano, blogi pomagają budować lojalność i zaufanie. Ale jak? Udzielanie porad i rzetelnych informacji, z których konsumenci mogą skorzystać, ugruntuje autorytet w omawianych tematach. Blogi to świetny sposób na powolne pielęgnowanie odbiorców i udowodnienie swojej wiedzy, jeśli chodzi o Twoją branżę i linię produktów.

Istotną częścią ulepszania treści jest koncepcja EAT , która oznacza wiedzę fachową, autorytatywność i wiarygodność. Chociaż nie jest to czynnik rankingowy, Google przyznaje, że EAT ma zasadnicze znaczenie dla jego algorytmu oraz sposobu analizy i rozpoznawania treści. Oznacza to, że Twoje treści wymagają dokładnych, pouczających i pomocnych informacji w całej treści i witrynie.

 

2. Blogowanie zwiększa widoczność

Kolejną częścią budowania świetnych treści jest upewnienie się, że są one zoptymalizowane pod kątem wyszukiwarek. Blogi, które odpowiadają na pytania, o które pytają konsumenci w Twojej branży, są pomocne dla SEO. Dodatkowo, włączenie słów kluczowych do urzekających i unikalnych nagłówków i podtytułów, a także dobrze zbadanych, unikalnych treści, to niezawodny sposób na zwiększenie widoczności. Linki wewnętrzne to kolejny sposób na zwiększenie widoczności. Tworzenie linków na innych stronach, blogach i stronach produktów w Twojej witrynie może pomóc w budowaniu widoczności, świadomości i autorytetu marki.

 

Ważne jest również, aby przyjrzeć się długości blogów, które są porównywalne z tematem, który omawiasz, aby upewnić się, że w pełni omawiasz temat i spełniasz długość, która pomoże Ci uzyskać pozycję na stronach wyników wyszukiwania ( SERP ). Obrazy to kolejny świetny sposób na ulepszenie treści i widoczności, o czym powiemy później. Przejdźmy teraz do świadomości marki.

 

3. Blogowanie buduje świadomość marki

Nowa i oryginalna treść może sprawić, że Twoja marka będzie bardziej widoczna wśród konkurencji. Kiedy szukają odpowiedzi na swoje pytania lub chcą dowiedzieć się czegoś więcej, Twoja marka jest na szczycie SERPów, dostarczając im potrzebnych informacji. Im więcej inwestujesz w strategię blogową, tym większy masz potencjał, aby zwiększyć świadomość marki nie tylko w przypadku SERP, ale także poprzez udostępnianie w mediach społecznościowych.

4. Blogowanie generuje nowe leady

Jeśli konsumenci lubią Twoje treści, prawdopodobnie będą chcieli więcej. To doskonały sposób na pozyskanie nowych potencjalnych klientów poprzez zasubskrybowanie ich listy e-mailowej. W ten sposób jest mniej nachalny niż umieszczenie ich jak reklama, która zachęca ich do zapisania się na listę e-mailową, aby otrzymać kupon.

 

Chociaż może to być świetna taktyka dla potencjalnych klientów, blogi pomagają zbudować więź, zanim poprosisz ich o informacje. Jeśli zdecydują się przeczytać Twoje treści w Twojej witrynie, już im się spodobają i chcą dowiedzieć się więcej. Dzięki unikalnym, pomocnym treściom nawiązujesz więcej relacji z Twoją marką. Następnie możesz włączyć wyskakujące okienko zgody na subskrypcję na końcu bloga lub podczas przewijania, aby mogli szybko wprowadzić swoje informacje i kontynuować czytanie.

 

5. Blogowanie zwiększa zaangażowanie

Jednym z celów większości content marketerów jest dalsze budowanie relacji z nowymi i dotychczasowymi klientami. Blogi zapewniają więcej treści, które można udostępniać niż tylko produkty lub wpisy dotyczące usług, które konsumenci mogą udostępniać innym w mediach społecznościowych. To świetny sposób na edukowanie klientów, udzielanie wskazówek lub poradników oraz tworzenie większej liczby połączeń z Twoją marką.

Z biegiem czasu powolne przypominanie konsumentom o Twojej marce za pomocą treści może pomóc w konwersji czytelników na stałych klientów. Ponadto blogi mogą dodawać ciekawe punkty do podróży klienta i oferować różne możliwości udostępniania treści. Wreszcie, angażuje konsumentów w tematy, którymi już się interesują lub których chcą się dowiedzieć, tworząc więcej emocji dla zaangażowania.

 

6. Blogowanie pozwala zrozumieć potrzeby klienta

Ogólnie rzecz biorąc, konsumenci nie mają wystarczająco dużo czasu na czytanie blogów, dlatego ważne jest, aby znaleźć to, co będzie do nich pasować, aby utrzymać ich na stronie. Próba postawienia się w sytuacji klienta i udzielenia odpowiedzi na jego pytania jest tym, do czego są stworzone blogi i może przynieść korzyści zarówno Tobie, jak i klientowi. W ten sposób poświęciłeś czas na dalsze badania i zrozumienie rynku docelowego, a oni uzyskali potrzebne informacje.

 

Blogi oferują również zachęcającą przestrzeń do wystawiania recenzji i opinii. Możesz znaleźć świetne obszary do poprawy i nowe pomysły na zaangażowanie bloga. Na przykład może ktoś zostawił pytanie, które tworzy świetny temat na kolejny post na blogu. Świetnie nadaje się do przyszłych inspiracji, nawiązywania kontaktu z klientami i rozumienia ich potrzeb.

Jaka jest przyszłość blogowania?

Na przestrzeni lat blogowanie przeszło sporą transformację w strategiach optymalizacji i najlepszych praktykach angażowania czytelników. Google Trends pokazuje  , że w pewnym momencie content marketing i blogowanie łączą się, chociaż obecnie nacisk kładzie się na treść jako całość. Samo wpisywanie słów kluczowych i tego, co myślisz, że Google chce usłyszeć, nie wystarczy. Cała zawartość musi być fachowo wykonana i dobrze przemyślana. A teraz przyjrzyjmy się, w jaki sposób możesz ożywić zawartość swojego bloga, aby upewnić się, że trafia w sedno.

 

Jak dostosować się do zmieniających się czasów?

Jeśli chodzi o blogi, podstawą, na której należy się skupić, jest jakość , a nie ilość. Nie twórz blogów tylko po to, aby je tworzyć, ponieważ uważasz, że może to pomóc w widoczności Twojej marki. Wyszukiwarki ewoluowały podobnie jak blogi i są lepsze w ocenie treści.

 

Ponadto ludzie nie mają czasu na czytanie długich, niekończących się treści, w których trudno znaleźć kluczowe punkty. Treść wymaga opisowych i angażujących nagłówków i podtytułów, a także jasnej, zwięzłej treści ze skutecznymi słowami kluczowymi. Warto w pełni omówić temat, aby ktoś mógł go zrozumieć, ale także przejść do sedna – bez dodatkowego zamieszania. Ponadto ważne jest, aby stworzyć długoterminową strategię dotyczącą treści, aby upewnić się, że nie tylko osiągasz ogólne cele biznesowe, ale naprawdę docierasz i rozumiesz swój rynek docelowy.

 

Wielokanałowe opowiadanie historii to droga do zrobienia

Treść wciąż jest królem, ale kanał jest teraz królową. Opowiadanie wielokanałowe dotyczy sposobu rozpowszechniania treści na różnych platformach. Istnieje wiele serwisów społecznościowych i wykazów firm, w których możesz dostosowywać i udostępniać swoje treści. Zobacz, gdzie angażuje się Twój rynek docelowy. Może to Facebook lub Instagram i możesz stworzyć kopię, która promuje bloga i sprowadza go z powrotem do Twojej witryny. Możesz też sprawdzić wykazy firm lub katalogi, w których możesz udostępniać treści, takie jak profil firmy Google , w którym możesz udostępniać Posty Google.

 

Treści wizualne przyciągają więcej czytelników

Oplatanie zdjęć, infografik, krótkich filmów i innych treści wizualnych może pomóc w rozbiciu tematów. Może również pomóc w lepszym podkreśleniu tematów, opisaniu trudnych koncepcji i utrzymaniu zaangażowania czytelników.

 

Bądź widoczny w wyszukiwaniu

Aby zapewnić widoczność, ważne jest tworzenie unikalnych treści i skupienie się na utrzymaniu zaangażowania czytelników. Ponadto ważne jest, aby podczas tworzenia treści pamiętać o kliencie, aby treść nie spadła na SERP ani nie zgubiła się wśród innych podobnych treści. Badanie tego, co robią Twoi konkurenci i co ma dobrą pozycję w SERP, to początek zwiększania widoczności Twojej marki. Następnie znalezienie unikalnego punktu widzenia lub oparcie się na tym, o czym mówią, jednocześnie odpowiadając na to, czego szukają konsumenci, jest idealną równowagą do tworzenia angażujących treści na blogu.

 

Czy blogi są nadal aktualne w 2022 roku?

Tak, ale podobnie jak w przypadku SEO, ewoluuje. W centrum skutecznej strategii blogowej znajdują się najlepsze praktyki SEO . Ważne jest, aby oceniać swoją strategię w miarę rozwoju SEO, aby upewnić się, że treść i ogólna witryna internetowa mają wiedzę, autorytatywność i wiarygodność, których wymagają wyszukiwarki. Nawet przy wszystkich zmianach w strategii marketingu internetowego, blogi pozostają filarem.

 

Blogi mogą nie tylko przyciągnąć potencjalnych klientów, ale także zwiększyć świadomość marki na rynku docelowym. Jeśli poświęcisz trochę czasu na zrozumienie prostych taktyk SEO i sposobów dotarcia do odbiorców, z pewnością będziesz mieć dobrze prosperującą bazę postów na blogu.