Najlepsze praktyki wyszukiwania w witrynie dotyczące SEO i doświadczenia użytkownika

Wyszukiwanie na miejscu to coś więcej niż pole wyszukiwania; jest to ważny aspekt interakcji użytkowników z Twoją witryną. Bez względu na to, jak łatwa jest nawigacja po Twojej witrynie lub jak czyste jest doświadczenie użytkownika ( UX ), funkcja wyszukiwania na stronie jest niezbędna. Odwiedzający Twoją witrynę chcą mieć bezpośredni sposób na znalezienie dokładnie tego, czego chcą.

 

Wyszukiwanie na miejscu to coś więcej niż pole wyszukiwania; jest to istotny aspekt interakcji użytkowników z Twoją witryną. Google ustawił poprzeczkę dość wysoko, a obecnie użytkownicy oczekują, że wyszukiwanie będzie działać bez zarzutu. Oznacza to, że wyszukiwanie w witrynie musi zwracać trafne wyniki lub odwiedzający mogą opuścić witrynę, a Ty tracisz potencjalny biznes. Jak więc upewnić się, że wyszukiwanie w witrynie pomaga przekształcać odwiedzających witrynę w klientów? Zebraliśmy listę najlepszych praktyk wyszukiwania w witrynie, w jaki sposób dane mogą wpłynąć na Twoje wysiłki SEO i rozwiązanie problemu związanego z SEO.

 

Najlepsze praktyki wyszukiwania na miejscu

Czy wystarczy umieścić widżet wyszukiwania w swojej witrynie? Nie do końca. Jeśli funkcja wyszukiwania nie spełnia oczekiwań klientów, staje się bardziej utrudnieniem niż pomocą. Oznacza to, że po prostu stawiasz barierę między użytkownikami a produktem, który chcą od Ciebie kupić. Poniżej znajduje się siedem najlepszych praktyk, które należy zastosować podczas dodawania wyszukiwania w witrynie do swojej witryny.

 

1. Umieszczenie pola wyszukiwania

Twój pasek wyszukiwania powinien być łatwy do znalezienia. Nikt nie przewinie do stopki Twojej witryny, szukając jej. Gdy ktoś przegląda Twoją witrynę na komputerze, powinna ona znajdować się w widocznym miejscu, najlepiej w pobliżu prawego górnego rogu. Urządzenie mobilne powinno mieć własną linię u góry ekranu. Uważaj, aby nie umieszczać pola wyszukiwania zbyt blisko innych pól, takich jak subskrypcja biuletynu, ponieważ może to zmylić użytkowników.

2. Projekt pola wyszukiwania

Podobnie powinno być od razu widoczne, co robi pole wyszukiwania. Istnieją trzy elementy projektu: pole wyszukiwania, przycisk wyszukiwania i szkło powiększające. W polu wyszukiwania użytkownicy wpisują zapytania. Szczególnie w sklepach e-commerce. Jeśli pole wejściowe jest zbyt krótkie, użytkownicy nie widzą całego tekstu, co utrudnia łatwą edycję zapytania.

 

Dobrą zasadą jest wprowadzenie 27-znakowego tekstu, który odpowiada większości zapytań wyszukiwanych przez użytkowników. Dodanie przycisku wyszukiwania do projektu pomaga użytkownikom zrozumieć, że istnieje dodatkowy krok wyzwalający działanie wyszukiwania. Szkło powiększające jest niezbędne, ponieważ jest powszechnie rozpoznawanym symbolem „wyszukiwania”. Ikona powinna być wystarczająco duża, aby zapewnić wyraźny sygnał konsumentowi, nawet na urządzeniu mobilnym.

 

3. Dodaj tekst zastępczy

Dobrym pomysłem jest umieszczenie tekstu zastępczego w polu wyszukiwania, aby dać użytkownikom przykład tego, czego mogą szukać.

4. Autouzupełnianie

Autouzupełnianie przewiduje, czego szuka użytkownik w witrynie na podstawie popularnych lub sugerowanych zapytań. Pole wyszukiwania zarekomenduje przedmiot lub kategorię, którą użytkownik może być zainteresowany, przewidując zapytanie wyszukiwania, oszczędzając czas i wysiłek związany z wpisywaniem. Ta funkcja nie ma na celu przyspieszenia procesu wyszukiwania; ma to pomóc użytkownikom zadawać lepsze zapytania wyszukiwania. Uważaj, aby nie przytłoczyć użytkowników nadmiernymi sugestiami; do 10 wyników to najlepsza praktyka.

 

5. Opcja niestandardowego rankingu

Porozmawiajmy teraz o tym, co dzieje się po wyszukiwaniu. Twój użytkownik z łatwością odnajduje pole wyszukiwania, wpisuje tekst, klika przycisk wyszukiwania i ląduje na stronie wyników wyszukiwania. Jako właściciel witryny chcesz kontrolować (lub ustalać priorytety), które strony znajdują się na szczycie wyników wyszukiwania w witrynie. Możliwość ręcznego pozycjonowania stron zapewnia kontrolę niezbędną do promowania produktów sezonowych lub ofert specjalnych.

 

6. Brak strony wyników

To, czego nie chcesz, to strona „brak wyników”. Strona „brak wyników” wydaje się ślepą uliczką. Gdy odwiedzający widzą „brak wyników”, mogą pomyśleć, że Twoja witryna nie ma tego, czego szukają – i odejść. Najlepszą praktyką jest zapewnienie odwiedzającym drogi do przodu. Pod komunikatem „wyniki zerowe” spróbuj dodać kilka powiązanych produktów lub kategorii, które mogą wzbudzić zainteresowanie odwiedzających.

 

7. Uprość wyniki

Wyszukiwanie na miejscu ma na celu szybkie znalezienie tego, czego szukasz. Oznacza to, że wyniki wyszukiwania w witrynie muszą zostać uproszczone. Filtry pozwalają klientom zawęzić wyszukiwanie, aby znaleźć to, czego szukają. Na przykład osoba wyszukująca hasło „sukienki dla gości weselnych w dużych rozmiarach” prawdopodobnie będzie chciała zawęzić wyniki według rozmiaru w magazynie, koloru, ceny itp.

Jak wyszukiwanie na stronie jest dobre dla SEO

Jako marketerzy łączymy dane własne i zewnętrzne, wypróbowując to narzędzie i tamto narzędzie, aby zrozumieć, jak poprawić komunikację z naszymi odbiorcami. Piękno wyszukiwania w witrynie polega na tym, że nie musisz się zastanawiać, co robi użytkownik, gdy odwiedza Twoją witrynę. Użytkownicy będą wpisywać w polu wyszukiwania na stronie dokładnie to, czego szukają.

 

Według firmy Forrester Research prawdopodobieństwo konwersji użytkowników online, którzy korzystają z pola wyszukiwania, jest dwa do trzech razy większe niż osób, które nie wyszukują. Warto zwrócić uwagę na informacje o tym, co robią w Twojej witrynie ludzie, którzy są trzykrotnie bardziej skłonni do konwersji. Regularne monitorowanie danych z wyszukiwania w witrynie pozwoli Ci wesprzeć działania SEO w następujący sposób:

  • UX witryny.
  • Badanie słów kluczowych.
  • Luki w treści.
  • Funkcja SERP: pole wyszukiwania linków do podstron.

UX witryny

Jeśli zauważysz trend w wyszukiwaniach rozpoczynających się od konkretnej strony, czegoś brakuje z punktu widzenia nawigacji. Przyjrzyj się tej stronie i poeksperymentuj z tym, aby wyszukiwane hasło zyskujące popularność było bardziej widoczne na stronie. Na przykład, jeśli większość wyszukiwań w wyszukiwarce zaczyna się od Twojej strony głównej, a większość wyszukiwania dotyczy zapytania „logowanie”, warto przetestować sposoby na zwiększenie widoczności przycisku logowania na stronie głównej.

 

Badanie słów kluczowych

W porządku, podzielę się szybkim sekretem analityka SEO. Użytkownicy wprowadzą to, czego szukają w polu wyszukiwania w witrynie. Te zapytania w witrynie są najprawdopodobniej podobne do tych, które zostały pierwotnie wpisane w wyszukiwarce Google. Osoby, które wyszukują te zapytania, z większym prawdopodobieństwem zamienią się w płacących klientów.

 

To są Twoje „słowa kluczowe wielkiego szlema”, które przynoszą trzy razy więcej ciepła. Korzystaj z wyszukiwania w witrynie na swoją korzyść w badaniu słów kluczowych .

 

Luki w treści

Jeśli widzisz hasła z unikalnymi wysokimi wyszukiwaniami i wysokimi współczynnikami wyjść, ludzie szukają tych informacji, ale nie mogą ich znaleźć. Przynajmniej niełatwo. Z tych danych dowiesz się, gdzie możesz tworzyć nowe treści, po które przyszli Twoi odbiorcy.

 

Pole wyszukiwania linków do podstron

Jeśli strona główna Twojej witryny pojawi się jako wynik wyszukiwania, wyszukiwarka Google może wyświetlić pole wyszukiwania z określonym zakresem w Twojej witrynie. Nie gwarantuje to jednak, że pole wyszukiwania linków do podstron będzie wyświetlane w wynikach wyszukiwania.

Indeksowanie stron wyszukiwania w witrynie: zagrożenia

Mam nadzieję, że w tym momencie jesteś na pokładzie z wyszukiwaniem na miejscu! Zanim zaimplementujesz to na swojej stronie, istnieje ryzyko SEO, o którym musisz wiedzieć. Zezwolenie na indeksowanie wewnętrznych adresów URL wyszukiwania w witrynie może mieć pewne konsekwencje. Wskazówki dla webmasterów jasno wyjaśniają stanowisko Google na ten temat: Obraz brzmi: „Użyj pliku robots.txt na serwerze internetowym, aby zarządzać budżetem indeksowania, zapobiegając indeksowaniu nieskończonych przestrzeni, takich jak strony wyników wyszukiwania”.

 

Jest tam całe mnóstwo internetu! Tak więc Google przeznacza pewną ilość czasu na indeksowanie każdej witryny (tzw. „ budżet indeksowania ”), aby utrzymać ruch. Czas (budżet na indeksowanie) witryny zależy od jej rozmiaru i kondycji. Ponadto posiadanie wielu wewnętrznych adresów URL wyszukiwania w witrynie do zaindeksowania nie jest optymalne. Oznacz strony wyników wyszukiwania wewnętrznego jako bezindeksowe.

 

Końcowe przemyślenia

Upewnij się, że pole wyszukiwania jest łatwe do znalezienia i jak z niego korzystać na komputerach i urządzeniach mobilnych. Poszukaj widżetu wyszukiwania na stronie, który pozwala dostosować wyniki. Nie zwlekaj na stronie „brak wyników”; wykorzystaj to jako okazję do komunikowania powiązanych kategorii zainteresowań.

 

Pamiętaj, aby nie indeksować stron wyników wyszukiwania, aby zachować budżet indeksowania. I wreszcie, wykorzystaj tę skarbnicę danych na swoją korzyść. Wskazówka dotycząca wysokiej jakości danych: dodaj filtr GA, aby mieć pewność, że wszystkie wyszukiwane hasła są śledzone małymi literami. W ten sposób nie ma znaczenia, czy użytkownik wpisze „TERM X” czy „Term x”; Twoje dane raportowania nie zostaną podzielone.